KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

XII Wielkanocne Koncerty Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej - ZAPROSZENIE
 
Kategoria Kultura i Sport

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej i parafialnego chóru Schola Cantorum Misericordis Christi, zapraszamy Państwa na XII edycję cyklu Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej. Koncerty sąorganizowane już od 2006 roku, a w bialskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego gościł już m.in.ś.p. prof. Stefan Stuligrosz i jego „Poznańskie Słowiki”, Warszawska Orkiestra Symfoniczna „Sonata” czy Krakowskie Trio Stroikowe. Występy artystów z całej Polski będą również okazją do uczczenia 200-lecia powstania diecezji siedleckiej oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

W dniach od 15 do 29 kwietnia 2018 roku w Białej Podlaskiej wystąpią znamienici artyści, którzy specjalizują się w wykonywaniu muzyki dawnej. Wyjątkową serię koncertów 15 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00zainauguruje archikatedralny chór męski „CantoresMinores” z Warszawy pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Mający już swoją renomę zespół śpiewaków został założony w 1990 roku, a od tego czasu koncertował on już we Włoszech, Rosji i Czechach. Występował z czołowymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i zagranicą oraz brał udział w wielu produkcjach telewizyjnych i teatralnych.

 

O ile w pierwszy weekend koncertów będziemy mogli podziwiać możliwości ludzkiego głosu, to w drugim tygodniu Białą Podlaską odwiedzi łukowski organista młodego pokolenia - dr Mateusz Rzewuski, obecnie studiujący w Bazylei w Szwajcarii. W sezonie 2016/2017 Łukowianin koncertował w Luksemburgu, Francji, Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce i Finlandii. Jego występu wysłuchać będzie można 22 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00.

 

 

Tegoroczną edycję Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej zakończą instrumentaliści, którzy w naszym mieście występowali już w 2012 roku. Zespół muzyki dawnej IL TEMPO z Warszawy pod dyrekcją prof. Agaty Sapiechy wykonuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną - od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową. Trzon zespołustanowią Agata Sapiecha, Maria Dudzik, Lilianna Stawarz, Marcin Zalewskii Małgorzata Wojciechowska. Zespół miał zaszczyt występować na zaproszenie Ambasadora Brytyjskiego przed Jej Wysokością Królową Elżbietą II podczas Jej wizyty w Warszawie, a także przed Jej Wysokością Królową Zofią i Królem Juanem Carlosem. Muzycy w bialskim Sanktuarium wystąpią 22 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00.

 

 

Nadchodzące koncerty będą wspaniałą okazją do tego, aby jeszcze bardziej zagłębić się w twórczość poświęconą okresowi wielkanocnemu, a także do zobaczenia na żywo nietuzinkowych artystów z naszego regionu oraz z całej Polski. Artyści ukażą również piękno muzyki powstałej na przestrzeni wieków, która tematycznie związana ze Zmartwychwstaniem Pańskim wyraźnie wpisała się w kulturę Kościoła.


XII Wielkanocne Koncerty Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej - ZAPROSZENIE

opracowanie: Monika Pawlonka

04/04/2018

 

 
Copyright 2022 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.