KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Włodawa miasto z energią...i milionowymi dotacjami
 
Kategoria Włodawa

Dwa projekty przygotowane przez włodawski ratusz „Włodawa - miasto z energią” (solary) i „Włodawa - miasto z energią - oświetlenie uliczne” uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Projekty zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce na listach rankingowych. Łączna kwota dofinansowanie na ich realizację to prawie pięć milionów złotych.


Urząd Marszałkowski w Lublinie ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Osi Priorytetowej 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.5 Promocja nisko emisyjności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.


  • Jest to inwestycja, która przyniesie nam spore oszczędności. Ze wstępnych analiz wynika, że koszty zakupu energii będą mniejsze nawet o kilkaset tysięcy w skali roku, te oszczędności przeznaczymy na budowę kolejnego oświetlenia w mieście. W związku z tym już w przyszłym roku planujemy budowę oświetlenia na ulicy Okunińskiej w stronę Orchówka (w części miasta) i na ulicy Sierpińskiego (od SP3 do ulicy Korolowskiej). - wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.


W ramach projektu „Włodawa - miasto z energią - oświetlenie uliczne” wymienionych zostanie ponad 1200 opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami. Ponadto kompleksowej modernizacji doczeka się oświetlenie ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Zostanie również zamontowany system pomiaru jakości powietrza. Ponadto

miasto otrzyma zwrot kosztów wymiany oświetlenia ledowego przy ulicach Korolowskiej i Tysiąclecia. Inwestycja kosztować będzie 2693 247,55. Otrzymane dofinansowane w kwocie 1861187,33 pozwoli na pokrycie niemal 70% kosztów.


Do połowy grudnia podpisana zostanie z kolei umowa o dofinansowanie projektu „Włodawa - miasto z energią”. Inwestycja na którą miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3094261,07 zł zakłada montaż 393 kolektorów na posesjach prywatnych. Będą to urządzenia o różnej mocy, w zależności od zapotrzebowania na energię cieplna w danym budynku.


  • Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2018 – 2019. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy poznamy cenę pojedynczego solaru. Dzisiaj trudno jest mówić o kosztach, gdyż jest wiele różnych typów instalacji i dzisiaj nie wiemy, który będzie montowany. O szczegółach będziemy na bieżąco informować zainteresowanych mieszkańców – dodaje W. Muszyński.


 


 

Informacja: UM Włodawa

MP/30/11/2017

 

 
Copyright 2024 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.