KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Włodawa partnerem międzynarodowej konferencji
 
Kategoria Włodawa

W dniach 7-10 września w Lublinie zorganizowana została  konferencja naukowa, w której wzięli udział nauczyciele akademiccy i rektorzy szkół wyższych z niemal całej Europy. Jeden z paneli poświęcony był prezentacji walorów turystycznych Włodawy.

Na konferencję której współorganizatorem była Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie zjechali profesorowie m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Rosji, Słowenii i Bułgarii. To właśnie dzięki współpracy z chełmską uczelnią Włodawa mogła zaprezentować się przed gośćmi z niemal całej Europy.

                    Naszym głównym celem było pokazanie walorów naszego miasta a także pozyskanie nowych miast partnerskich. Zależało nam na tym, żeby goście z zagranicy poznali nasze miasto i po powrocie do domów podzielili się pozytywnymi wrażeniami z władzami samorządów lokalnych w swoich miastach – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Prezentacja Włodawy podczas konferencji okazała się na tyle skuteczna że cześć uczestników konferencji postanowiła już teraz odwiedzić nasze miasto. Profesorowie z zainteresowaniem wysłuchali historii trzech kultur podczas zwiedzania włodawskich świątyń. Odwiedzili również ratusz i salę obrad Rady Miejskiej we Włodawie.  Punktem kulminacyjnym wizyty był udział w koncercie galowym kończącym tegoroczne jubileuszowe Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.

 

Włodawa partnerem międzynarodowej konferencji

 

Informacja i zdjęcia: Krzysztof Popko, UM Włodawa

MP/14/09/2017

 

 
Copyright 2022 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.