KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

8. Forum Matematyków Polskich na UMCS
 
Kategoria UMCS Lublin

 

 

 

UMCS

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Forum to m.in. cykliczne spotkania matematyków pracujących zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, zajmujących się różnorodną tematyką naukową. Kolejne edycje wydarzenia stwarzają okazję do debat o problemach nurtujących środowisko matematyczne.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji Forum będzie Profesor Efim Zelmanov z University of California w San Diego (USA) - laureat Medalu Fieldsa, uznawanego wśród nagród i wyróżnień matematycznych za odpowiednik Nagrody Nobla. Podczas uroczystego otwarcia (18.09.2017 r. godz. 14.00, Aula Instytutu Informatyki UMCS, ul. Akademicka 9) Profesor Zelmanov wygłosi wykład poświęcony asymptotycznej teorii grup skończonych i będzie to pierwsze wystąpienie matematyka tej rangi we wschodniej części naszego kraju. Ponadto, podczas inauguracji wydarzenia wręczone zostaną doroczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez Polskie Towarzystwo Matematyczne.

20 września z kolei będziemy popularyzować matematykę. Tego dnia odbędzie się cykl wykładów i zajęć pod tytułem „Matematyka dla każdego”, kierowany do uczniów szkół z Lublina oraz województwa lubelskiego. Uczestnicy projektu będą mogli zapoznać się z różnymi niespotykanymi zastosowaniami matematyki w innych naukach oraz w życiu codziennym, poznać związki matematyki z muzyką czy wziąć udział w grach matematycznych. Dodatkowo, będzie można zapoznać się z prezentacjami finalistów Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowanego przez redakcję miesięcznika Delta. Zapraszamy już od godziny 9.00 do Instytutu Informatyki UMCS przy ul. Akademickiej 9 w Lublinie.
Więcej informacji na temat projektu „Matematyka dla każdego” znajduje się na stronie: http://www.mdk.umcs.pl, na której odbywają się także zapisy.

Współorganizatorami Forum są: Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Instytut Matematyki UMCS. Poprzednie edycje wydarzenia miały miejsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie i Łodzi. W Lublinie konferencja gości po raz pierwszy, a jej lokalizacja została świadomie wybrana z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta.

Szczegóły oraz pełny program: http://8forum.ptm.org.pl

Dodatkowych informacji udzielają: dr hab. Mariusz Bieniek: Dyrektor Instytutu Matematyki, tel.: 505 667 991 i dr hab. Monika Budzyńska: Z-ca Dyrektora Instytutu Matematyki, tel. 608 835 113 (proszę nie publikować numerów).
Informacja: Aneta Adamska - Biuro Prasowe UMCS

Opracowanie: Monika Pawlonka

12/07/2017
 
Copyright 2022 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.