KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

SHE for IT - Informatyczki pojadą w Polskę
 
Kategoria Edukacja

Jej celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. Dzięki kampanii przez 5 dni dzieciaki w całej Polsce poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów.

Zajęcia są bezpłatne, młode informatyczki angażują się wolontariacko, wierząc, że dzięki tej inspiracji mnóstwo młodych osób w Polsce ma szansę zainteresować się światem technologii. Dziewczyny dotrą z warsztatami do szkół podstawowych w całej Polsce - m.in. do Sierczy woj. małopolskie, Szerszeni woj. podlaskie, Główczyc woj. pomorskie, Krasnobrodu woj. lubelskie, Wrzosowej woj. śląskie, Franciszkowa woj. woj. warmińsko-mazurskie, Pińczowa woj. świętokrzyskie, Błażowa woj. podkarpackie, czy Gniewkowa w woj. kujawsko-pomorskim.

Pierwsze warsztaty informatyczne dla dzieci już się odbyły. Jedną z wolontariuszek była Honorata Sierocka, studentka I roku informatyki na Politechnice Białostockiej, która uczyła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy: - Praca z dzieciakami w Sierczy uświadomiła mi, że takie działania są ważne i mają sens. Zajęcia informatyczne miały dać im dostęp do nowych technologii, którego na co dzień nie mają, i pokazać, że komputery to nie tylko gry - że przy ich pomocy można realnie zmieniać świat. Dzięki mojemu zaangażowaniu być może któraś lub któryś z uczestników wybierze kierunek informatyczny i będzie mieć duży wpływ na zmianę naszej rzeczywistości na lepsze. Podobne wrażenia z wolontariatu w Szkole Podstawowej w Szerszeniach przywiozła Patrycja Madyda, I rok informatyki na SGGW w Warszawie: - Zainteresowanie mieszkańców Szerszeni zajęciami i pytania uczniów, kiedy znów przyjedziemy, pokazały mi, jak ważne są takie inicjatywy. Mam też poczucie, że takich zajęć powinno być więcej, szczególnie tam, gdzie dostęp do nowych technologii jest ograniczony.

Kampanię organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Projektor-wolontariat studencki i Koalicją Polskich Innowacji - przy wsparciu partnerów technologicznych - Cisco, Roche, Intel, Ericsson, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, IGT i Goldman Sachs.

Program wolontariatu jest częścią bezprecedensowego programu IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy, inspirowanie ich i angażowanie dla dobra świata. W dniach 25-29 września br. w ramach programu odbędzie się największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp.

 

 Informacja:  Perspektywy

MP/04/08/2017 

 
Copyright 2020 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.