KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Otwarcie wystawy "Maria Skłodowska-Curie i kwiaty". Darmowe wejście do Ogrodu Botanicznego UMCS
 
Kategoria UMCS Lublin

 

 

 

UMCS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypominamy, że jutro (czwartek, 20 lipca) o godz. 12 w Ogrodzie Botanicznym (teren przed Dworkiem Kościuszków) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Maria Skłodowska-Curie i kwiaty”. W tym dniu wejście do Ogrodu Botanicznego od godz. 12.00 jest darmowe.

Wydarzenie organizowane jest w ramach jubileuszu 150. rocznicy urodzin Patronki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W ramach trwających na naszej Uczelni obchodów, pragniemy w nietypowy sposób uczcić tę wybitną uczoną i pokazać jej wielką pasję. Ekspozycja zaprezentowana w tak niezwykłym, naturalnym otoczeniu przyrody, pozwoli poznać dotychczas mało znane oblicze naszej Noblistki.

Maria Skłodowska jako dziecko spędzała wakacje u rodziny na wsi i tam pokochała drzewa oraz kwiaty. Będąc już uznaną uczoną najchętniej odpoczywała poza miastem, w czasie pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Znana była także z tego, że uwielbiała róże – hodowała je w swoim ogrodzie i nieopodal laboratorium. Fascynacja przyrodą towarzyszyła jej tak naprawdę przez całe życie.

*Wystawa została przygotowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a jej kuratorem jest dr Alicja Rafalska-Łasocha. Pani Doktor będzie także obecna podczas otwarcia wystawy w Lublinie. Ekspozycja, specjalnie dostosowana do warunków zewnętrznych, prezentowana była także w Ogrodzie Botanicznym UW i PAN.

UMCS

UMCS

UMCS

Informacja: Katarzyna Kozielewicz - Biuro Prasowe UMCS

Opracowanie: Iwona Pańko

19/07/2017
 
Copyright 2021 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.