Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Sukcesy zawodników MULKS

Kategoria Terespol

Przedłużony weekend majowy zaowocował workiem medali dla zawodników MULKS Terespol.
W dniach 28-30.04.2017 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski do lat 20 w Łukowie gdzie Kacper Magielnicki zdobył srebrny medal w kategorii 62 kg wynikiem 231 kg w dwuboju (100 kg w rwaniu i 131 kg w podrzucie) zdobywając ,,mały” złoty medal w podrzucie, zaś Karol Juchimiuk w kategorii 77 kg zdobył VI miejsce wynikiem 254 kg w dwuboju (114 kg w rwaniu i 140 kg w podrzucie). Uwadze również zasługuje występ pochodzącego z Terespola Mateusza Skulimowskiego, który w kategorii wagowej do 94 kg wywalczył złoty medal wynikiem 332 kg (152 kg w rwaniu i 180 kg w podrzucie). Mateusz od niedawna reprezentuje najlepszy klub podnoszenia ciężarów w Polsce - KS Budowlani Opole.
Kolejną rywalizacją były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, rozgrywane w Siedlcach. Tam również zawodnicy MULKS Terespol odnieśli wielkie sukcesy. Konrad Łazuga nie miał równych w kategorii do 50 kg i zdobył złoty medal z wynikiem 136 kg w dwuboju (60 kg w rwaniu i 76 w podrzucie), Michał Zroll zdobył srebrny medal w kategorii do 45 kg z wynikiem 94 kg w dwuboju (41 kg w rwaniu i 53 kg w podrzucie).  Największą niespodziankę zrobił Jakub Sacharuk, który po pięknej walce w kategorii 45 kg zdobył brązowy medal z wynikiem 80 kg w dwuboju (35 w rwaniu i 45 w podrzucie). Uwadze zasługuje fakt, że Jakub trenuje zaledwie niecały rok a już staje na podium Mistrzostw Polski.
Pozostali zawodnicy również bili swoje rekordy życiowe, i tak: Patryk Dekiert w kategorii wagowej do 56 kg zdobył wysokie czwarte miejsce z wynikiem 134 kg w dwuboju (61kg+73kg), Agnieszka Chomiuk z wynikiem 118 kg (55kg+ 63kg) również zajęła czwartą lokatę, Mateusz Zrol z wynikiem 145 kg w dwuboju (65 kg + 80 Kg) zajął VII miejsce a Emil Leonienko z wynikiem 140 kg (65 kg + 75 Kg) w dwuboju zajął XVII miejsce.
Gratulujemy zawodnikom MULKS Terespol i życzymy jeszcze większych sukcesów.

Informacja:  Łukasz Pogorzelski, MOK Terespol

Tekst:  Artur Skulimowski

Opracowanie: Iwona Pańko