KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Kolejna inwestycja ABM Greiffenberger
 
Kategoria Lublin

 

ABM Greiffenberger, lider na światowym rynku w zakresie opracowania inteligentnych napędów, odznaczających się wysoką wydajnością i długą żywotnością, rozpoczął kolejną inwestycję w swoim oddziale w Lublinie w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

 

Po niespełna trzech latach działalności oddziału spółki w Lublinie firma wdraża kolejną inwestycję, która ma polegać na poszerzeniu powierzchni produkcyjnej zakładu o 6,5 tys. m2. Spółka podpisała już 11 letnią umowę najmu z deweloperem – spółką MLP Group, od której obecnie wynajmuje już 12 tys. m2 hali produkcyjnej. Inwestycja będzie opierać się także na wprowadzeniu nowej technologii montażu, która w dużej części będzie zautomatyzowana. Dodatkowo firma chcę rozbudować działu montażu i uzwojeń oraz wprowadzić nowy koncept logistyczny z zastosowaniem nowoczesnych systemów regałowych. Spółka planuje zwiększyć planowany obrót roczny do ok. 150 mln. €. Od momentu rozpoczęcia działalności firmy w Lublinie zainwestowano ok. 30 mln PLN, a kolejna inwestycja będzie zrealizowana na podobny poziomie. 

- Lublin i Polska Wschodnia jest dla nas rynkiem wzrastającym. Rozbudowywana infrastruktura, uczelnie wraz z ich kapitałem naukowym, wykwalifikowani pracownicy oraz przede wszystkim otwartość władz Miasta Lublin spowodowały, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie naszego oddziału w Lublinie oraz o jego dalszej długotrwałej rozbudowie – powiedział Robert Lackermeier, Prezes Zarządu ABM Greiffenberger.

Aktualnie w spółce pracuje ponad 170 osób, a dzięki nowej inwestycji spółka planuje zwiększenie zatrudnienia o dodatkowe 80 osób. Proces rekrutacji startuje 1 grudnia 2016, oferując pracę na 12 różnych stanowiskach. Opis wszystkich stanowisk oraz procesu rekrutacji znajduje się na stronie: www.abm-polska.pl. Spółka w Lublinie chwali się bardzo niską rotacją pracowników, która obecnie wynosi 3%. W strategii rozwoju spółki znajduje się rozpoczęcie procesu R&D dla silników do napędzanych elektrycznie samochodów oraz nawiązanie współpracy w tym zakresie z Politechniką Lubelską.

- Bardzo nas cieszą plany rozwoju spółki ABM Greiffenberger, szczególnie w zakresie rozpoczęcia produkcji silników elektrycznych. Ponieważ doskonale wpisuje się ona w rządowe plany rozwoju centrum elektromobilności w Lublinie – dodał Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju.

ABM Greiffenberger stara się także o uzyskanie nowego zezwolenia do prowadzenia działalności w Podstrefie Lublin SSE oraz liczy na długotrwałą współpracę z Miastem Lublin z możliwością zwolnienia z podatku od gruntu, co umożliwiłoby zwiększenie kwoty inwestycji i utworzenie do końca okresu inwestycyjnego ponad 50 dodatkowych miejsc pracy łącznie dla ponad 300 pracowników.

- Rozwój Podstrefy Lublin SSE jest prowadzony aktualnie w dwóch kierunkach: wykupu gruntów oraz włączania terenów prywatnych. Prognozujemy, że do 2020 roku w Podstrefie Lublin SSE zatrudnienie powinno wynieść 7000 osób – to wzrost o ponad 100% do aktualnego poziomu. Prognozy dokonaliśmy w oparciu o firmy, które już mają zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie, ale są jeszcze w toku inwestycji, oraz firm, które są zainteresowane prowadzeniem swojej działalności w Strefie. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma firmami produkcyjnymi, w szczególności z branży motoryzacyjnej, która jest branżą priorytetową w strategii rozwoju miasta Lublin - podsumował Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategi i Rozwoju Urzędu Miasta Lublin. 

Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec to 128 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, które są praktycznie w pełni zagospodarowane. W planach jest w planach poszerzenie SSE o kolejne 72h do 200h. Na jej terenie działa 51 Inwestorów, w tym 35 przedsiębiorców już prowadzi swoją działalność. Poziom deklarowanych nakładów inwestycji jest na poziomie 933 720 330 PLN, natomiast poziom zrealizowanych inwestycji wynosi 1 118 188 370 PLN. Obecnie w firmach działających w ramach Podstrefy Lublin SSE pracuje 3 156 osób. Inwestorzy deklarowali 1 467  nowych miejsc pracy, utworzyli 2 067 miejsc pracy, a 1 089 zostało utrzymanych. Obecnie na terenie SSE Lublin znajduje się ponad 50 tys. m2 wolnej powierzchni produkcyjno-magazynowej

 

 Kolejna inwestycja ABM Greiffenberger

Kolejna inwestycja ABM Greiffenberger

Informacja: Marta Chałupka, Urząd Miasta Lublin

Tekst: Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów, UM Lublin

Opracowanie: Monika Pawlonka

28/11/2016
 
Copyright 2024 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.