Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Sukcesy zawodników MULKS Zirve Terespol na Mistrzostwach Polski w Biłgoraju

Kategoria Terespol

W dniach 20-23.10.2016 r. w Biłgoraju zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15. Zawodnicy MULKS Zirve Terespol zaprezentowali wysoką formę, wywalczając dwa medale: złoty oraz brązowy.

Konrad Łazuga w najniższej kategorii wagowej do 45 kilogramów wywalczył złoty medal wynikiem 114 kg (49+65) w dwuboju. Po rwaniu Konrad zajmował drugie miejsce ustępując jedynie zawodnikowi Tarpana Mrocza Marcinowi Wiatrowiczowi który uzyskał wynik 53 kg. Jednak Konrad słynie z wielkiej woli walki i doskonałego podrzutu. W tym boju nie dał nikomu szans podrzucając 65 kg i wygrywając kategorie wagową do 45 kg.

Drugą zawodniczką MULKS Zirve Terespol, która wywalczyła medal była Agnieszka Chomiuk. W kategorii wagowej do 58 kg zdobyła brąz z wynikiem 127 kg w dwuboju (57+70).

Uwadze zasługuje również start najlżejszego zawodnika Mistrzostw Polski Michała Zrola, który przy wadze 33 kg uzyskał wynik 86 kg dwuboju (39+47) i ostatecznie zajął siódme miejsce wygrywając z rywalami, którzy ważyli więcej od niego o dziesięć kilogramów i byli o dwa lata starsi.

Start zawodników w kategorii wagowej do 45 kg z MULKS Zirve Terespol bacznie obserwowali: Mistrz Olimpijski z Montrealu Zygmunt Smalcerz oraz szef wyszkolenia PZPC Bogusław Maliszewski, którzy ocenili wyszkolenie techniczne za najlepsze z grona 20 osób startujących w tej kategorii wagowej.