Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

XVII Bieg Sobiborski

Kategoria Włodawa

Chłód i deszczowa pogoda nie odstraszyły miłośników biegania, którzy już od rana gromadzili się przy włodawskim Czworoboku. Od 10.30 rywalizowały dzieci i młodzież. Łącznie w biegach szkolnych wzięło udział ponad 400 zawodników. W biegu głównym, który wystartował w samo południe z Sobiboru rywalizowało 155 biegaczy (dwie osoby wystąpiły poza konkurencją Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska z Warszawy pędząca na rolkach z czasem 01:10:02 oraz Ryszard Stawiarski z Chełma – niepełnosprawny na wózku zwykłym z czasem 01:36:53). Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Pawłowski z Lacka, który 12,5 km trasę pokonał w 44:12. Dwie minuty później bieg ukończyła najlepsza wśród pań Aleksanda Jakubczak z Zamościa (46:40). Najstarszym uczestnikiem zawodów był Zbigniew Szymański z Włodawy (67lat), który bieg ukończył z wynikiem 1:14:45. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody, które wręczali przedstawiciele włodawskiego samorządu z Burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W ramach XVII Biegu Sobiborskieg odbyły się również II Mistrzostwa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Informacja: UM Włodawa

Opracowanie: Iwona Pańko