KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

W drodze po pomoc
 
Kategoria Włodawa


2 lipca 2016 roku Adrian Beściak wyruszył w niezwykłą podróż przez całą Polskę wzdłuż jej granic. W ciągu 54 dni pokonał ponad 2300 kilometrów. Jest to wyczyn tym bardziej godny podziwu, że Adrian porusza się na wózku, a cała akcja ma charakter charytatywny.

W skutek wypadku na motorowerze Adrian od 5 lat porusza się na wózku. Mimo, że dla wielu osób wypadek skreśla wszystko  i  nie daje szans na spełnianie własnych marzeń, Adrian się nie poddał. Podjął walkę o swoje życie. Musiał zrezygnować ze sportów walki, które były jego pasją od dziecka  i w których niejednokrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej zdobywając pierwsze miejsca. Charakter prawdziwego sportowca sprawił, że w kilka miesięcy zupełnie się usamodzielnił i zaczął szukać nowych dyscyplin. Była koszykówka na wózkach, jazda na handbike’u, ale siłownia i długodystansowe maratony najbardziej przypadły mu do gustu. Dlatego też postanowił połączyć  coś co kocha z czymś co daje mu najwięcej energii - pomaganiem.
Wszystko zaczęło się 2 lata temu. W 2014 r. Adrian w osiem dni przejechał na wózku inwalidzkim ok. 500 km trasę Rzeszów - Kraków - Warszawa. Głównym celem było zebranie pieniędzy dla 7 -letniego Krystianka chorującego na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dlatego w 2015 roku Adrian ponownie wyruszył w trasę w 12 dni pokonując ok 600 kilometrów. Wówczas dla niepełnosprawnego Kuby udało się zebrać ok. 26 tysięcy zł. W tym roku poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej, bowiem  dystans do pokonania to ponad 2300 km! Tegoroczny bohater to siedmioletnia Karolina Wolanin , która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową w skutek czego od urodzenia porusza się na wózku.
W takcie swojej podróży Adrian Beściak wraz z towarzysząca mu ekipą THE BEST TRIP zawitał również do Włodawy. W piątek 19 sierpnia spotkał się z Burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim, który również postanowił wesprzeć akcję. W trakcie rozmowy uczestnicy wyprawy opowiadali o swoich przygodach.  Następnego dnia Adrian wraz z przyjaciółmi ruszył w dalszą drogę by 24 sierpnia dojechać do mety w Rzeszowie. Koniec wyprawy nie oznacza jednak końca akcji. Wszyscy, Wszyscy, którzy chcieliby pomóc Karolince mogą wpłacać pieniądze na konto jej mamy: Edyta Wolanin, Kadłubiska 14a, 37-610 Narol.Bank Pekao SA w Lubaczowie 52 1240 2584 1111 0010 2458 7195 Z dopiskiem "W drodze po pomoc - The Best Trip 2016". Więcej informacji o tej niezwykłej wyprawie po pomoc można znaleźć na profilu The Best Trip.

W drodze po pomoc

W drodze po pomoc

Informacja: UM Włodawa

Opracowanie: Iwona Pańko

23/08/2016
 
Copyright 2022 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.