KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Rodzinny turniej w szachach w ramach VI Grand Prix Terespola - Podsumowanie
 
Kategoria Terespol

Wśród zawodników wyjątkowo dużo było reprezentacji rodzinnych. Terespol reprezentowali członkowie następujących rodzin: Witold, Anna i Piotr Pytka, Sławomir i Aleksandra Leszek, Marek i Paweł Ferens, Janusz i Mateusz Stawski oraz bracia Mateusz i Marek Prokopiukowie - zwycięzcy tych zawodów. Dodatkowo z Konstantynowa przyjechali Michał i Filip Sienkiewiczowie natomiast z Białej Podl. rodzeństwo Aleksandra i Mariusz Kuźmicz.

Tak rodzinnego turnieju szachowego w historii Terespola jeszcze nie było! Na 30 zgłoszonych zawodników mieliśmy aż 7 reprezentacji rodzinnych. Organizatorów taka sytuacja bardzo ucieszyła. Świadczy to o przekazywaniu umiejętności i zdolności szachowych z ojca na syna lub córkę…czy dziadka na wnuka.

Turniej otworzył Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk. Życzył wszystkim sportowej walki i samych zwycięstw. Był bardzo zadowolony z tak dużej frekwencji, dzięki której Terespol staje się powiatową stolicą szachów. Następnie wykonał symbolicznie kilka pierwszych posunięć w partii z poprzednim zwycięzcą cyklu Witoldem Pytką.

Podczas całego turnieju partie były jak zwykle zacięte i stały na wysokim poziomie. Nie zabrakło tez dramaturgii w ostatniej rundzie, gdzie ważyły się losy zwycięstwa.

Cały turniej niespodziewanie wygrał Mateusz Prokopiuk, na drugim miejscu uplasował się jego młodszy brat Marek – obaj zdobyli po 6 pkt. Trzecie miejsce zajął Marcin Dudek, czwarty był Witold Pytka, a piąty Marek Ferens. Szósty Janusz Sałtrukiewicz i siódmy Sławomir Leszek – wszyscy zdobyli po 5 pkt. Cała siódemka z Terespola!!!

Ciekawie zakończyła się tez rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do sensacji doszło w Openie, gdzie wygrał Marcin Dudek, zostawiając w pobitym polu Witolda Pytkę bezsprzecznie najlepszego obecnie szachistę z Terespola .Trzeci był Marek Ferens.

Do 18 lat zwyciężył Mateusz Prokopiuk przed Markiem Prokopiukiem. 3 miejsce zajął Kuźmicz Mariusz.

Wśród najmłodszych, czyli kategoria do 12 lat najlepszym okazał się Filip Sienkiewicz. Dalsze miejsca zajęli:

2. Piotr Pytka

3. Cezary Sobechowicz

4. Paweł Ferens

Wśród dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco:

1.                  Aleksandra Kuźmicz

2.                  Marta Michalak

3.                  Aleksandra Leszek

4.                  Oliwia Korszeń

5.                  Anna Pytka

6.                  Hanna Nurzyńska.

Turniej tradycyjnie przygotowali Marek Ferens i Sławomir Leszek z klubu MOK Debiut Terespol, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu oraz Urzędu Miasta Terespol w osobach dobrych dwóch duchów: Łukasza Pogorzelskiego oraz Waldka Bujalskiego, do których dołączył „trzeci dobry duch” Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, wspierający nas nie tylko materialnie ale moralnie.

Na zakończenie wspomnieć należy o niezawodnych naszych oldbojach, którzy przybyli na nasz turniej. Z wielkim szacunkiem piszę tu o panach: Leonie Kuprysiu, Antonim Jakuszko i Januszu Sałtrukiewiczu.

 

 Rodzinny turniej w szachach w ramach VI Grand Prix Terespola - Podsumowanie

Rodzinny turniej w szachach w ramach VI Grand Prix Terespola - Podsumowanie

Rodzinny turniej w szachach w ramach VI Grand Prix Terespola - Podsumowanie

Informacja: Łukasz Pogrzelski MOK Terespol
Tekst i zdjęcia: Marek Fero Ferens

Opracowanie: Monika Pawlonka

12/04/2016
 
Copyright 2020 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.