KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Metamorfozy Sentymentalne - Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej
 
Kategoria UMCS Lublin

 

 

 

"Przyjdź. Zobacz. Zostań." czyli Drzwi Otwarte UMCS 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Metamorfozy Sentymentalne" to organizowane już po raz piąty ogólnopolskie wydarzenie, które w dniach 8-10 kwietnia odbędzie się w ACK UMCS "Chatka Żaka" (Lublin, ul. Radziszewskiego 16).

Każda edycja ma swój motyw przewodni - tegoroczna została zainspirowana utworami Jacka Kaczmarskiego z cyklu poetyckiego „Między nami”. Dlatego właśnie cały program V Festiwalu jest podporządkowany myśli przewodniej - relacjom międzyludzkim we współczesnym świecie.

Festiwal rozpocznie się 8 kwietnia o godz. 13.00 od koncertu konkursowego, w którym każdy uczestnik zaśpiewa dwie piosenki (mogą to być utwory autorskie). Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 51 wykonawców z całej Polski, a do koncertu konkursowego zakwalifikowano 29 z nich. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: finansowe (9 000 zł), nagranie materiału płytowego (singla) w Studiu Radia Lublin, wycieczka do krajów śródziemnomorskich, karnety itp. Co roku Jury dokonuje także nominacji do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W ramach Festiwalu, 8 kwietnia o godzinie 18.00 przewidziano wernisaż Miriam Poździk i Aleksandry Różańskiej "Między nami". Studentki Wydziału Artystycznego UMCS zaprezentują prace, będące swoistym dialogiem artystycznym. Wernisaż będzie wzbogacony muzyką oraz działaniami  performance, w których wezmą udział wszyscy uczestnicy wystawy. O godz. 19.30 z kolei odbędzie się koncert piosenki literackiej. W tym roku wysłuchamy  laureatów ogólnopolskich festiwali, a wśród nich występ energetycznego Piotra Dąbrówki i subtelnej Aleksandra Abramczyk. Niecodziennym wydarzeniem będzie recital Marka Tercza - reżysera, poety i autora piosenek literackich, który powróci na scenę muzyczną po wielu latach, żeby zaśpiewać specjalnie dla publiczności „Metamorfoz”. U jego boku gościnnie wystąpi Ilona Sojda.

W następnych dniach atrakcji również nie zabraknie. 9 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się wyjątkowy w swej treści i formie wykład prof. Dariusza Trześniowskiego „Między bardem a trubadurem. Jacek Kaczmarski intymnie”. Tego samego dnia o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert Galowy, w którym nie zabraknie występów najwybitniejszych artystów prezentujących się podczas V edycji „Metamorfoz Sentymentalnych”. O 19.30 zapraszamy zaś na koncert Kwartetu ProForma, poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. O godzinie 21.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Raz dwa Trzy.

W niedzielę - 10 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Kazikiem Staszewskim, Przemysławem Lembiczem i Krzysztofem Gajdą
- redaktorami tomiku "Samotni ludzie, wiersze i piosenki" Stanisława Staszewskiego


BILETY:
Wszystkie wydarzenia, oprócz koncertu galowego, są bezpłatne. Koszt biletu na koncerty 9 kwietnia (godz. 18.00-22.30)  wynosi 40 zł. Bilety dostępne są w sprzedaży na: KupBilecik.pl, w „Kulturomaniaku” CH.E.Leclerc ul. T.Zana oraz do 9 kwietnia w ACK UMCS „Chatka Żaka” (w godz. 17.00-19.00).

 

Informacja: Aneta Adamska, Rzecznik Prasowy UMCS

Opracowanie: Iwona Pańko

06/04/2016
 
Copyright 2023 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.