KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Tradycje Wielkanocne w Sosnówce
 
Kategoria Sosnówka

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym, czyli 13 marca, odbył się Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych. Trzecia edycja imprezy zgromadziła jak co roku wszystkich, którzy cenią tradycje związane z najważniejszymi świętami w roku.
W trakcie przeglądu odbyły się konkursy na pisankę, palmę i stół wielkanocny, w których wzięli udział mieszkańcy naszego powiatu. Komisja nie miała łatwego zadania ponieważ do konkursów zgłoszono 190 prac w tym 142 pisanki, 48 palm oraz 4 stoły wielkanocne.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Pisanka wykonana metodą tradycyjną:

·         dzieci i młodzież: I miejsce – Agata Piotrowicz (gm. Piszczac), II miejsce – Kacper Charecki (gm. Sosnówka), III miejsce – Kinga Martychowiec (gm. Sosnówka)

·         dorośli: I miejsce – Marianna Kołdun (gm. Rossosz), II miejsce – Danuta Bandzerewicz (gm. Biała Podlaska), III miejsce – Zofia Bobrycka (gm. Janów Podlaski)

Pisanka wykonana techniką współczesną:

·         dzieci i młodzież: I miejsce – Jakub Węgrzyniak (gm. Międzyrzec Podlaski), II miejsce – Zuzanna Makaruk (gm. Wisznice), III miejsce – Bartłomiej Matejek  (gm. Międzyrzec Podlaski)

·  
       dorośli: I miejsce – Sabina Drupaluk (gm. Międzyrzec Podlaski), II miejsce – Anna Bandzerewicz (gm. Biała Podlaska), III miejsce – Marianna Kalinka (gm. Drelów)

Palma tradycyjna w kategorii indywidualnej:


·         dzieci i młodzież: I miejsce – Dominika Kościuczyk (gm. Leśna Podlaska), II miejsce – Mikołaj Szypiło (gm. Sosnówka), III miejsce – Ewa Pawluk (gm. Łomazy)

·     
    dorośli: I miejsce – Zofia Bobrycka (gm. Janów Podlaski), II miejsce – Agnieszka Borodijuk (gm. Biała Podlaska), III miejsce – Maria Kałdun (gm. Rossosz)

Palma tradycyjna w kategorii grupowej:

·  
       dzieci i młodzież: I miejsce – Kinga Bielecka, Magdalena Tokarska, Agnieszka Trojak (gm. Wisznice), II miejsce – Anna Kukawska, Magdalena Kukawska (gm. Tuczna), III miejsce – Jolanta Hołownia, Justyna Pawluk (gm. Łomazy)

·    
     dorośli: I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Żerocinie (gm. Drelów), II miejsce – Koło Aktywnych Kobiet z Komarna (gm. Konstantynów), III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu (gm. Tuczna)

Stół wielkanocny: I miejsce – Zespół „Zielawa” z Rossosza, II miejsce – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Jelnica (gm. Międzyrzec Podlaski), III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Rokitna.

Podczas imprezy nie zabrakło również części artystycznej, na którą złożyły się przedstawienia o tematyce wielkanocnej przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnówce oraz zespół teatralny „Wierzbaki” z Rossosza. Odbył się także przegląd pieśni wielkopostnych w wykonaniu chórów i zespołów z terenu powiatu bialskiego, w którym wzięły udział: „Zjednoczone Chóry Anielskie” czyli połączone chóry parafialne z Huszczy i Wisznic, chór „Ave” z parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach, zespół „Zielawa z Rossosza” oraz  chór seniorów „Aster” z Wisznic.

Imprezie towarzyszył również kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby.

 

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

 
1.
DSCN2196.jpg
2.
DSCN2199.jpg
3.
DSCN2203.jpg
4.
DSCN2206.jpg
5.
DSCN2208.jpg
6.
DSCN2223.jpg
7.
DSCN2257.jpg
8.
DSCN2258.jpg
9.
DSCN2263.jpg
10.
DSCN2276.jpg
11.
DSCN2278.jpg
12.
DSCN2279.jpg
13.
DSCN2284.jpg
14.
DSCN2291.jpg
15.
DSCN2294.jpg
16.
DSCN2364.jpg
17.
DSCN2419.jpg
18.
DSCN2428.jpg
    
 

Tekst: Katarzyna Kozioł, GOK Sosnówka

Zdjęcia:  GOK Sosnówka

Opracowanie: Iwona Pańko

23/03/2016
 
Copyright 2021 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.