KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

KE: Przegląd tygodnia
 
Kategoria Wieści z UE
KE

Nowe projekty dla Europy, zmiany we wspólnotowym prawie, konkursy, konferencje – zobacz, czym zajmowała się Komisja Europejska w ostatnich dniach!


Aktualności

Gospodarka bez strat

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Opinie zainteresowanych stron będą pomocne w przygotowaniu nowego planu działania, który zostanie przedstawiony do końca 2015 r. Gospodarka o zamkniętym obiegu ma na celu zachowanie przez optymalny okres wartości materiałów i energii, minimalizując marnotrawstwo i zużycie zasobów.

http://ec.europa.eu/polska/news/150528_gospodarka_pl.htm

 

KE: uwagi do Polski

W maju KE wszczęła cztery postępowania wobec Polski w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Dotyczą one: wdrożenia unijnych przepisów dotyczących wykorzystywania utworów osieroconych, przestrzegania zapisów dyrektywy powodziowej, wdrażania przepisów w zakresie naprawy oraz restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków oraz przestrzegania niektórych zobowiązań wynikających z przepisów UE w zakresie bezpieczeństwa dokumentów.

http://ec.europa.eu/polska/news/150528_ke_uwagi_pl.htm

 

Czysta energia w regionach

Komisja Europejska uruchomiła platformę inteligentnej specjalizacji w dziedzinie energii, która będzie wspierać regiony i państwa członkowskie w skuteczniejszym wykorzystaniu funduszy polityki spójności do promowania zrównoważonej energii. Platforma pomoże regionom dzielić się swoją wiedzą fachową w zakresie inwestycji w zrównoważoną energię, a zwłaszcza w dziedzinie wdrażania innowacyjnych technologii niskoemisyjnych.

http://ec.europa.eu/polska/news/150527_eko_pl.htm

 

Sprawiedliwe podatki

Kolegium komisarzy przeprowadziło analizę środków mających na celu zmianę systemu opodatkowania przedsiębiorstw na bardziej sprawiedliwy, przejrzysty i sprzyjający wzrostowi gospodarczemu. Uzgodniono, że należy opracować nowe unijne podejście w zakresie opodatkowania przedsiębiorstw, tak aby skutecznie przeciwdziałać nadużyciom, zagwarantować trwałe dochody i stworzyć lepsze otoczenie biznesowe w ramach rynku wewnętrznego.

http://ec.europa.eu/polska/news/150527_podatki_pl.htm

 

UE pomoże uchodźcom

Ponad 2,5 tys. migrantów może trafić do Polski w ramach unijnego programu zarządzania migracjami. Komisja Europejska przyjęła pierwsze inicjatywy dotyczące tego problemu, w tym relokację uchodźców i migrantów już przebywających na terenie UE – głównie we Włoszech i Grecji, oraz przyjęcie 20 tys. osób spoza Unii, uznanych przez ONZ za wymagające międzynarodowej ochrony. Przygotowano także propozycje dotyczące przeciwdziałania przemytowi ludzi. 

http://ec.europa.eu/polska/news/150527_migration_pl.htm

 

Budżetowe przymiarki

Tworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy, migracja oraz działania na skalę światową – to priorytety budżetu UE na 2016 rok. Komisja Europejska właśnie przedstawiła jego projekt. Teraz zostanie on przesłany do Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich. - W obecnej sytuacji mądre wykorzystywanie pieniędzy płatników ma większe znaczenie niż kiedykolwiek w przeszłości – zaznacza wiceprzewodnicząca KE Kristalina Georgiewa.

http://ec.europa.eu/polska/news/150527_budget_2016_pl.htm

 

Szef KE gratuluje Prezydentowi-Elektowi

Jestem przekonany, że w trakcie sprawowania przez Pana urzędu Prezydenta RP Polska będzie w dalszym ciągu pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej oraz rozwoju gospodarczego Unii – napisał w liście gratulacyjnym do Andrzeja Dudy przewodniczący KE Jean-Claude Juncker. Andrzej Duda wygrał w drugiej turze głosowania z ubiegającym się o reelekcję Bronisławem Komorowskim.

http://ec.europa.eu/polska/news/150526_juncker_duda_pl.htm

 

Energia, polityka i rynek

Projekt Unii Energetycznej nabiera coraz bardziej realnych kształtów i już wkrótce poznamy pierwsze propozycje legislacyjne. Dlatego warto zastanowić się, dlaczego Europa potrzebuje Unii Energetycznej i jak miałaby ona w praktyce wyglądać. Jakie korzyści, a może straty, niesie ze sobą w polityce, biznesie, a także dla samych obywateli? Na ten temat dyskutowali w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych politycy i przedstawiciele biznesu podczas konferencji "Unia Energetyczna – polityka i rynek".

http://ec.europa.eu/polska/news/150525_energia_pl.htm

 

Gwarancja dla młodzieży

"Gwarancja dla młodzieży" inicjatywa KE na rzecz zwalczania bezrobocia wśród młodzieży, która ma zagwarantować, że wszyscy młodzi ludzie poniżej 25 roku życia – niezależnie od tego, czy zarejestrują się w urzędzie pracy, czy też nie – uzyskają dobrej jakości ofertę w ciągu czterech miesięcy od zakończenia formalnego kształcenia lub utraty pracy. Chodzi o ofertę zatrudnienia, przyuczenia do zawodu, stażu lub dalszego kształcenia, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Kraje UE zatwierdziły zasadę gwarancji dla młodzieży w kwietniu 2013 i od tego czasu wiele się już wydarzyło. Sprawdź szczegóły i przekonaj się, czy możesz z niej skorzystać!

http://ec.europa.eu/polska/news/150522_gwarancja_dla_mlodziezy_pl.htm

 

MŚP na rynkach rozwijających się

Dyplomacja ekonomiczna czy umiędzynarodowienie europejskiego biznesu to nie tylko istotne narzędzia współpracy rozwojowej, ale również ogromna szansa dla polskiego biznesu. Zagadnienia te, w 2015 roku - ogłoszonym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju, nabierają szczególnego znaczenia. Dlatego warto o nich mówić i docierać z informacją o korzyściach, jakie mogą przynieść także polskim przedsiębiorstwom. Tej tematyce właśnie zostało poświęcone środowe seminarium na temat Możliwości współpracy z Unią Europejską na rynkach rozwijających się.

http://ec.europa.eu/polska/news/150520_polska_na_rynkach_rozwijajacych_sie_pl.htm

 Zaproszenia

Konferencja  Inteligentne zamówienia publiczne (12 czerwca, Praga)

Inteligentne zamówienia publiczne w dobie gospodarki cyfrowej – to temat czwartej corocznej konferencji zajmującej się tą tematyką. Zainteresowanych zapraszamy 12 czerwca 2015 roku do stolicy Czech, Pragi. Organizatorami konferencji są: Komisja Europejska i czeskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

http://ec.europa.eu/polska/news/events/150506_praga_pl.htm

 

Konkursy

 

 

Rozwój ma wiele twarzy

Jakie znaczenie ma współpraca rozwojowa dla krajów rozwijających się, a jakie dla najbogatszych? Dlaczego warto się w nią angażować? W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału w akcji edukacyjnej i konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”. Akcja edukacyjna zaczyna się przed wakacjami, a sam konkurs rozpocznie się 1 września 2015.

http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/150514_rozwoj_pl.htm

 

Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ

W imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia, zapraszamy uczniów w wieku od 6-ciu do 15-stu lat, do udziału w konkursie plastycznym „Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ”. Przedmiotem konkursu organizowanego przez Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali NFZ jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej, która będzie w ciekawy, wesoły i oryginalny sposób przedstawiała korzyści z posiadania karty EKUZ w podróży. Do udziału w konkursie można się zgłaszać do 15 czerwca br.

http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/150401_ekuz_konkurs_pl.htm

 

 

Ochrona dominikańskich kobiet

Maria Santos ma 24 lata. Rok temu została brutalnie zaatakowana przez swojego partnera, który zadał jej czternaście ciosów maczetą. Maria nie tylko odniosła poważne rany, ale też żyła w przeświadczeniu, że napastnik powróci, zwłaszcza, że odważyła się zgłosić przestępstwo policji.

 

http://ec.europa.eu/polska/news/150525_dominikana_pl.htm

 

   Źródło ;  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

 
Copyright 2024 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.