KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

X Jubileuszowy Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty!
 
Kategoria Konkursy
Konkurs Języka Niemieckiego

X Jubileuszowy Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty!
4 kwietnia w Białej Podlaskiej odbył się X Finał Konkursu Języka Niemieckiego.
Jury wyłoniło zwycięzców spośród 46 uczniów z 13 szkół, którzy zakwalifikowali się do finału.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, zainteresowani rozwijaniem kompetencji językowych i poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, już po raz dziesiąty wzięli udział w konkursie języka niemieckiego.
Konkurs został zorganizowany przez Polsko-Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej prowadzone przez Podlaską Agencję Consultingową  RECTUS – WOC, Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej.
Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli:  Konsul Honorowy RFN w Lublinie prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba, Starosta Powiatu Bialskiego Tadeusz Łazowski oraz Dyrektor Instytutu Ludwig – Erhard - Stiftung E. V. Lars Vogel.

Etap szkolny konkursu odbył się dnia 24.02.2014 roku w liceach ogólnokształcących i technikach z całego województwa lubelskiego. Uczestniczyło w nim 200 uczniów z 35 szkół.

04.04.2014 roku odbył się Finał Konkursu, do którego zakwalifikowało się 46 uczniów z 13 szkół.
Jury w składzie: mgr Joanna Miłkowska i mgr Diania Lodkowska wyłoniło zwycięzców.
Finał konkursu odbył się w dwóch turach: etap pisemny i etap ustny. Po kwalifikacjach pisemnych do etapu ustnego zakwalifikowało się 10 uczniów. Po podsumowaniu punktów z obu części (pisemnej i ustnej) wyłoniono 3 zwycięzców:
I miejsce Agata Boguta – z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
II miejsce zajęły ex aequo: Katarzyna Pawłowska z  ZSO nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach oraz Sławomir Janowicz z III LO im. C.K. Norwida w Zamościu
III miejsce Monika Dudzińska z I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowanie przez Podlaską Agencję Consultingową Rectus – WOC, Konsula Honorowego RFN w Lublinie Prof. zw. dr. hab. Andrzeja Kidybę, Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Dyrektora Instytutu Ludwig – Erhard - Stiftung E. V. Larsa Vogel’a.  Zwyciężczyni konkursu Agata Boguta oprócz nagród otrzymała Puchar Dyrektora Polsko – Niemieckiego Centrum Przedsiębiorczości. Wszyscy biorący udział w finale wojewódzkim otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody książkowe.
W konkursie oprócz nagród indywidualnych wyłoniono trzy najlepsze szkoły, które otrzymały puchary:
Puchar Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie prof. dr hab. Andrzeja Kidyby za zajęcie I miejsca II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
Puchar Dyrektora Studium Celnego  za zajęcie II miejsca ZSO nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach
Puchar Prezesa Podlaskiej Agencji Consultingowej RECTUS-WOC za zajęcie III miejsca III LO im. C.K. Norwida w Zamościu.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału.

 

Zapytaliśmy Agatę Boguta - finalistkę X edycji konkursu m.in. o to jak długo uczy się języka niemieckiego.Z finalistką rozmawiał Krzysztof Demianiuk.


KD/MM/24/04/2014

 
Copyright 2020 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.