KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Dzień otwarty w Koroszczynie
 
Kategoria archiwum

21 września obchodzone jest święto Służby Celnej. W tym roku obchody święta zbiegają się z okrągłą 40. rocznicą powołania Europejskiej Unii Celnej. 40 lat temu pierwsze kraje tworzące Europejską Wspólnotę Gospodarczą, tj. Belgia, Holandia, Luxemburg, Francja, Niemcy i Włochy na podstawie ustaleń Traktatu Rzymskiego zdecydowały o wprowadzeniu jednolitego systemu celnego.

   

Właśnie 21 września Urząd Celny w Białej Podlaskiej organizuje w Koroszczynie DZIEŃ OTWARTY, połączony z możliwością zwiedzania jednego z największych terminali towarowych w Polsce. Przez Koroszczyn wiedzie główny transeuropejski szlak komunikacyjny z Barcelony – poprzez Berlin, Warszawę do Moskwy.

Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość poznania „od kuchni” pracy celników. W programie przewidziana jest m.in. prezentacja specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przy kontroli celnej, pokaz umiejętności psów służbowych szkolonych do wykrywania narkotyków i papierosów oraz niepowtarzalna wystawa zatrzymanych na granicy okazów dziko żyjącej fauny i flory zagrożonej wyginięciem.

Osoby zainteresowane uzyskaniem zwrotu nadpłaconego podatku akcyzowego od samochodów kupionych za granicą uzyskają odpowiedź na nurtujące ich pytania w specjalnie utworzonym punkcie informacyjnym. Z myślą o przedsiębiorcach celnicy odpowiedzą również na pytania dotyczące m.in. Instytucji Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego (AEO). Wszyscy zainteresowani pracą w Służbie Celnej dowiedzą się też jak zostać funkcjonariuszem. Na wszelkie pytania wyjaśnień udzielą funkcjonariusze z komórek merytorycznych Izby Celnej i Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej.

Dla zwiedzających terminal w Koroszczynie będzie otwarty w godzinach od 12 – 16 w dniu 21 września 2008 roku.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Materiał: Izba Celna w Białej Podlaskiej
Tekst: Marzena Siemieniuk (Rzecznik prasowy)
Zdjęcia: Izba Celna

 
Copyright 2019 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.