KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Dzień przedsiębiorców w SGH
 
Kategoria SGH

21 lipca 2011 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się kolejna edycja warsztatów dla profesorów wyższych uczelni z całej Europy pod nazwą European Entrepreneurship Colloquium. Warsztaty zostały zainicjowane przez przedsiębiorcę dr. Berta Twaalhovena, twórcę i lidera fundacji European Forum for Entrepreneurship Research (EFER). Wśród gości znaleźli się między innymi:

- profesor Sir Leszek Borysiewicz, Rektor Uniwersytetu w Cambrigde,
- profesor Julia Prats z IESE Business School
- minister Mikołaj Dowgielewicz – pełnomocnik ds. polskiej prezydencji w Uni Europejskiej
- Bert Twaalfhoven – prezes European Forum for Entrepreneurship Research

Warsztaty zgromadziły około 50 profesorów z 20 krajów oraz najlepszych wykładowców przedsiębiorczości z Europy i USA. Ich motywem przewodnim była przedsiębiorczość międzynarodowa.
21 lipca 2011 roku był czwartym dniem warsztatów i był skupiony na przedsiębiorcach z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy odnieśli międzynarodowy sukces. Wszyscy znaleźli się w grupie, pod nazwą New European Champions.
Podczas paneli dyskusyjnych opowiedzieli oni o swoich przedsiębiorstwach, biorąc szczególnie pod uwagę doświadczenia związane z ekspansją zagraniczną.

 

 

Warsztaty zostały zorganizowane przez Szkołą Główną Handlową we współpracy z IESE Business School, Uniwersytet Cambrigde, European Foundation for Entrepreneurship Research i Europe Unlimited. Wydarzenie zostało objęte patronatem polskiej Prezydencji w Radzie UE.

 

Obszerniejsze sprawozdanie z  European Entrepreneurship Colloquium już w przyszłym tygodniu.

 

 MW/AM/27/07/2011

 
Copyright 2022 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.