KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

"Wiosenny Festiwal Polonistyczny" na UwB
Kategoria UwB

UwB


Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza uczniów oraz nauczycieli na "Wiosenny Festiwal Polonistyczny". Impreza odbędzie się 11 maja 2018 r.
 
Zakochany mózg i substytucja sensoryczna tematami najbliższego Spotkania z Kognitywistyką na UwB
Kategoria UwB

UwB


Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne oraz Koło Naukowe Kognitywistów UwB zapraszają na kolejne Spotkanie z Kognitywistyką. Odbędzie się ono 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godzinie 13.00 w sali 108A Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.
 
2 nowych doktorów honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku
Kategoria UwB

UwB


Prof. dr hab. Alina Kowalczykowa oraz dr hab. Halina Krukowska odbiorą tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku, o godz. 12.00, w auli Wydziału Filologicznego i Wydziału Historyczno-Socjologicznego
 
Międzynarodowe zmagania matematyczne na UwB
Kategoria UwB

UwB


W najbliższa sobotę (24 marca 2018 r.) w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się finał Olimpiady Matematycznej Pogranicza i Konkursu Matematycznego Pogranicza. W zmaganiach uczestniczą uczniowie z Polski, a także Białorusi i Ukrainy.
 
Rezydencje teatralne w Uniwersyteckim Centrum Kultury
Kategoria UwB

UMCS


W Uniwersyteckim Centrum Kultury startuje Program Rezydencji Teatralnych. To projekt Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku. Na pierwszy etap jego realizacji fundacja otrzymała 10 tys. zł z budżetu województwa, w konkursie na zadania w sferze kultury.


 
100 - lecie relacji Polsko- Amerykańskich
Kategoria UwB

UwB


100 lat razem , pod takim hasłem 6 grudnia ub. roku w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowano spotkanie z okazji 100 - lecia relacji Polsko - Amerykańskich. Korzystając z okazji, o inicjatywach uniwersytetu rozmawialiśmy z prof. dr.​ hab Izabelą  Święcicką
Prorektor ds. nauki na Uniwersytecie w Białymstoku​

 
Promieniotwórczość naturalna  wyniki pomiarów na Wydziale Fizyki UwB
Kategoria UwB

UwB


Jakie promieniowanie wydzielają np. grzyby jadalne, popiół z drewna lub węgla, albo materiały budowlane, takie jak beton, gips czy marmur? I czy należy się go bać? O tym opowie prof. Eugeniusz Żukowski z Uniwersytetu w Białymstoku podczas otwartego seminarium 20 marca 2018 r.

 
Kolejny patent chemików z Uniwersytetu w Białymstoku
Kategoria UwB

UwB


Sposób otrzymywania nitryli z kwasów karboksylowych, estrów, laktonów i amidów przy użyciu wodorku dialkiloglinu i soli amonowej – to wynalazek, który uzyskał właśnie patent udzielony przez Urząd Patentowy RP. 
Prezydencja Estonii w Unii Europejskiej widziana oczami dziecka. Warsztaty w UCK
Kategoria UwB
UwB Na wesoło i na poważnie – tak Estonię poznawali uczniowie, którzy 6 grudnia 2017 r. wzięli udział w warsztatach edukacyjno-kulturowych w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

 
Białostoccy licealiści poznają filozofię pod okiem wykładowców z UwB
Kategoria UwB
UwB

Poznają najważniejsze kierunki filozoficzne, podstawy logiki i heurystyki, uczą się poprawnego argumentowania. A wszystko to w wolnym czasie, po lekcjach. 90 uczniów z 3 białostockich liceów poznaje filozofię na zajęciach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku.


 
50 lat uniwersyteckiej humanistyki w Białymstoku. Rozpoczynają się obchody jubileuszowe
Kategoria UwB
UwB

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczyna świętowanie pięćdziesięciolecia środowiska humanistycznego. Z tej okazji w najbliższych miesiącach zaplanowanych zostało wiele wydarzeń naukowych i popularyzatorskich.

 
Dokarmiają, badają, obrączkują. W najbliższy weekend na UwB rusza Akcja Karmnik
Kategoria UwB
UwB

Studenci z Uniwersytetu w Białymstoku jak co roku włączają się do ogólnopolskiej Akcji Karmnik. Przez całą zimę będą dokarmiać ptaki, a przy okazji badać je i obrączkować. Pierwsze dokarmianie z obrączkowaniem odbędzie się w sobotę, 2 grudnia.

 
Uniwersytet w Białymstoku będzie regionalnym partnerem Klubów Młodego Odkrywcy!
Kategoria UwB
UwB

Uniwersytet w Białymstoku otrzymał od Centrum Nauki Kopernik propozycję współpracy w programie Klub Młodego Odkrywcy.
 
73 zaobrączkowane ptaki dziennie! Akcja Siemianówka 2017 podsumowana
Kategoria UwB
UwB

6675 zaobrączkowanych osobników w ciągu 91 dni, czyli średnio ponad 73 ptaki dziennie! Takim wynikiem mogą pochwalić się uczestnicy tegorocznej Akcji Siemianówka. 
4 granty z NCN dla badaczy z Uniwersytetu w Białymstoku
Kategoria UwB
UwB

4 granty o łącznej wartości ponad 3,5 mln zł otrzymali naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki.


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 213
Copyright 2023 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.