KONKURSY I OLIMPIADY

Studia podyplomowe

 
Hemarex
 
Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
 
Kategoria Kronika kryminalna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w województwie lubelskim od 14 września ubiegłego roku. Od tego momentu mieszkańcy naszego powiatu mogą sami zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Dzięki takiej współpracy wspólnie możemy wpływać na bezpieczeństwo w powiecie. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z tego narzędzia.
14 września 2016 roku w województwie lubelskim zostało uruchomione nowe narzędzie informatyczne - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Służy ono głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Od tego dnia każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia czy podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Może też sprawdzić czy
w jego okolicy zamieszkania jest bezpiecznie. Na mapie znajdują się informacje dotyczące wybranych kategorii przestępstw, a także zagrożeń w ruchu drogowym.
Od początku działania KMZB na terenie powiatu bialskiego wprowadzonych zostało 1346 zgłoszeń, z tego do chwili obecnej funkcjonariusze potwierdzili 531. Największa liczba zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.
Bialscy policjanci potwierdzili 211 zgłoszeń przekraczania dozwolonej prędkości, z czego 34 potwierdzone zgłoszenia dotyczyły Białej Podlaskiej. Przykładem takiego zgłoszenia była informacja naniesiona na mapę w miejscowości Łuniew, wskazująca to właśnie przewinienie kierowców. W trakcie weryfikacji informacji, policjanci ujawnili m.in. kierującego, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość aż o 57 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.
Kolejne częste zgłoszenia w zakresie ruchu drogowego to nieprawidłowe parkowanie. Potwierdziliśmy 120 zgłoszeń, z czego 93 naniesionych było w samej Białej Podlaskiej. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in.: spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, miejsc grupowania się małoletnich czy dzikich wysypisk śmieci.
Warto przypomnieć, że wszystkie informacje naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa są przez Policję weryfikowane. Jeśli zagrożenie zostanie potwierdzone, Policja wprowadzi je wprost na mapę.
Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że
 nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. 
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
 Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

Informacja:  Rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej

Opracowanie: Iwona Pańko

13/04/2017

 

 
Copyright 2024 interwizja.edu.pl.
Copyright © Interwizja.edu.pl 2006 - 2016. Wszystkie prawa zastrzezone.