Super Mind

Ostatnio najpopularniejsze

Konkurs Wiedzy "Wiem wszystko o zawodach TSL" rozstrzygnięty!

Kategoria Konkursy
Wiem wszystko o zawodach TSL 15 maja 2015 r odbył się finał konkursu wiedzy "Wiem wszystko o zawodach TSL"

SPRAWOZDANIE Z IV KONKURSU WIEDZY

„Wiem wszystko o zawodach TSL”

(Transport-Spedycja-Logistyka)

Studium Celne w Białej Podlaskiej już po raz czwarty zorganizowało konkurs wiedzy pt. „Wiem wszystko o zawodach TSL (TRANSPORT, SPEDYCJA, LOGISTYKA)” .

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży zawodami związanymi z obrotem towarowym a mianowicie transportem, spedycją i logistyką oraz promocją tych działów gospodarki narodowej. Konkurs miał na celu również propagowanie nowoczesnych technik zdobywania wiedzy i przekazywania danych. Konkurs został zorganizowany z nadzieją, że przybliży młodzieży zagadnienia branży TSL i jednocześnie uświadomi, że istnieje  zapotrzebowanie na pracowników w tej branży.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Maria Wasiak -  Minister Infrastruktury i Rozwoju, Małgorzata Sokół – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty. Patronat medialny sprawował portal www.interwizja.edu.pl.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy etap został przeprowadzony przez Internet i trwał od 27.03.2015 do 30. 04.2015r. W pierwszym etapie uczestnicy przesyłali odpowiedzi na dwa opisowe pytania do wyboru ze spedycji, logistyki i transportu. Etap drugi – finał, został rozegrany w siedzibie Studium Celnego w Białej Podlaskiej w dniu 15.05.2015r. Do finału przystąpiło 32 osoby z 32 zakwalifikowanych. Finaliści napisali test wiedzy, który wyłonił zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajęła Laura Matejek z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie, która otrzymała nagrody ufundowane przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS – WOC Sp. z o.o. oraz dyplom.  Pozostałe nagrody powędrowały również do uczniów Zespołu Szkół nr 3 im Wł. Reymonta w Łukowie. Drugie miejsce zajął Piotr Łukasik, trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Leszczak, miejsce czwarte przypadło Marcinowi Gołąb a miejsce szóste Jakubowi Bartnickiemu.  Zdobywcy 2, 3 , 4 i 5 miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Podlaską Agencję Consultingową Rectus-Woc oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie.